• Z wizytą w Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się!” w Krakowie na Białych Morzach.

• 25.10.2023
          • Podczas naszej wizyty w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie na Białych Morzach mieliśmy okazję zobaczyć Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie znajdują się relikwie Świętego, słynna sutanna oraz płyta z grobu papieskiego.

Przewodnik oprowadził nas również po Muzeum, gdzie przedstawił nam życiorys Wielkiego Polaka. Na zakończenie wzięliśmy udział w grze terenowej "Quest", która polegała na odnalezieniu skarbu, śledząc poszczególne miejsca na terenie Centrum. Dzięki tej zabawie mogliśmy lepiej zrozumieć drogę, jaką Jan Paweł II przebył w drodze do świętości.

• Dzień Owoców i Warzyw

• 25.10.2023
          • W trzeci piątek października w naszej szkole pod różną postacią królowały owoce i warzywa - na surowo, w sałatce owocowej, w soku i na ubraniach.

Sok i sałatka przygotowane przez klasy pierwszą i drugą smakowały wybornie, ponieważ zrobione były własnoręcznie przez uczniów (oczywiście pod nadzorem wychowawcy). Uczniowie mogli też rozpoznawać owoce i warzywa używając tylko zmysłu smaku lub dotyku albo rozwiązując zagadki. Było pysznie, zdrowo i kolorowo🌽🍆🥦🍒🍓🍎🍌🍉MJK

• Gala nagród Wójta Gminy Niedźwiedź

• 25.10.2023
          • W dniu 3 października 2023 r. na uroczystej gali Wójt Gminy Niedźwiedź Rafał Rusnak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Niedźwiedź Zenonem Dziedzicem wręczyli listy gratulacyjne 49 uczniom szkół podstawowych Gminy Niedźwiedź, którzy w roku szkolnym 2022/2023 uzyskali osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe.

Wybitnych osiągnięć uczniów pogratulowano rodzicom oraz opiekunom.

Gala była również okazją do wyróżnienia Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawłą II w Podobinie, której ubiegłoroczni ósmoklasiści uzyskali najwyższy wynik w Gminie na egzaminie klas ósmych. List gratulacyjny odebrała Pani Dyrektor Barbara Dziwisz.

Fotorelacja: Pan Andrzej Wielowski.

• Próbna ewakuacja

• 16.10.2023
          • Dnia 16 października w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami.

Uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie zebrali się w miejscu zbiórki, którym - z uwagi na złe warunki pogodowe - była sala gimnastyczna.Dodatkowo dzieci i młodzież zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy,  zostali również zapoznani z wyposażeniem strażaków udających się na akcje ratunkowe.

Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Niedzwiedziu za sprawnie przeprowadzoną akcję.

• Światowy Dzień Drzewa w ZPO w Podobinie

• 11.10.2023
          • Światowy Dzień Drzewa, który jak co roku wypada 10 października obchodziliśmy pod hasłem „Drzewa – bezcenny dar natury”.

Uczniowie w naszej szkole poznali wskazówki od drzew – Jak dobrze żyć?- rozwiązując różnorodne zadania: szyfrowanki, krzyżówki, zagadki. Chętni mogli zagrać w memory o drzewach i rozpoznać pospolite gatunki drzew.

Dziękujemy za wspólną zabawę! Pamiętajmy, że drzewa są nam niezbędne do życia! Szanujmy przyrodę!

Organizator: mgr Joanna Toporkiewicz

• Wycieczka klas 4-7

• 10.10.2023
          • 28 września 2023r. korzystając z pięknej pogody, uczniowie klas 4-7 wraz wychowawcami odwiedzili „Papieżówkę” w Lubomierzu. Było coś dla ciała i ducha – spacer niezwykłym, gorczańskim szlakiem, historyczne miejsce, ognisko, kiełbaski i świetna zabawa. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe przekazane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

• AKCJA SPRZĄTANIE PODOBINA!- Jesienne porządki przedszkolaków i uczniów naszej szkoły

• 10.10.2023
          • Przedszkolaki oraz uczniowie ZPO w Podobinie, jak co roku dołączyli do jesiennej akcji Sprzątania Świata. Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki z wielkim zapałem wyruszyli w bliższe i dalsze okolice szkoły, by pozbierać śmieci. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów są zadowalające.

Głównym celem akcji Sprzątanie Podobina było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja służy kształtowanie nawyku segregacji i umiejętnego gospodarowania odpadami w codziennym życiu.

Przedszkolakom, uczniom i nauczycielom dziękujemy za duże zaangażowanie. Dbamy o naszą okolicę każdego dnia!

mgr Joanna Toporkiewicz

• XI Dyktando Niepodległościowe - eliminacje szkolne

• 05.10.2023
          • 27 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach szkolnych XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Jest to wyjątkowy projekt adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: IV-VI, VII-VIII, szkoły ponadpodstawowe

Rywalizacja w nim to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale także okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski. Dwóch uczniów klasy VI - Kryspin Potaczek oraz Jakub Dziedzina popełnili najmniej błędów- ich dyktanda w ponad 90% zostały napisane poprawnie i dlatego kwalifikują się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki, aby pomyślnie przeszli kolejne weryfikacje!!!