• 25.02.2023
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO przypada 21 lutego i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. prze UNESCO głównie po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych.

Z okazji tego święta uczniowie klas 4-6 wzięli udział w językowych potyczkach, które przygotowały dla nich nauczyciele języka polskiego – A.Domagała i M. Jaśkiewicz-Koza. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

• Najlepszy klej-stawiamy na ekologię!

• 21.02.2023
          • Nasze przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami  biorą czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych.

Podjęte działania rozwijają empatię, uczą życzliwości, tolerancji, większej wrażliwości na potrzeby innych ludzi,. Akcje uświadamiają nam również, że niezwykle ważna jest troska o zwierzęta oraz ochrona środowiska , uczą , że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych, w tym za naszą planetę.

Pamiętając o tym, że  wspólnie możemy więcej  przystąpiliśmy  do akcji ekologicznej pod hasłem:  „Najlepszy klej-stawiamy na ekologię”. Akcja polegała  na zbieraniu pustych opakowań po kleju firmy AMOS .

Była to akcja ekologiczna, która nauczyła naszych podopiecznych, że niewiele potrzeba, by dbać o środowisko, że już przedszkolaki mogą troszczyć się o swoją planetę- Ziemię. Dzięki akcji nasi wychowankowie wiedzą jak ważna jest segregacja odpadów, „zarażają” koniecznością segregacji odpadów swoich bliskich- rodziców i rodzeństwo, dzięki czemu zwiększa się zainteresowanie ochroną środowiska w ich domach.

• Podsumowanie I półrocza 2022/2023

• 21.02.2023
          • Drugie półrocze już się rozpoczęło. Dużo za nami, a jeszcze więcej przed nami😃.

Przedstawiamy krótkie podsumowanie tego co działo się u nas przez ostatnie 5 miesięcy.

• Prelekcja nt. zdrowego stylu życia.

• 15.02.2023
          • W środę 15 lutego 2023 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej panią Joanną Piórkowską.

Prelekcja dotyczyła zasad zdrowego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Omówiona została piramida żywienia, przez co zwrócono uwagę na główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również wielu chorób cywilizacyjnych. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w naszym jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane posiłki, a także jak dużą wartość dla naszego organizmu ma woda. Dzieci uzyskały informację na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczyć, by długo cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Natomiast uczniowie klas 4-8 oraz oddziałów ukraińskich uczestniczyli w prelekcji nt. Szkodliwości palenia papierosów, w tym "modnych" dziś wśród młodych ludzi e-papierosów. Dowiedzieli się także o konsekwencjach biernego palenia i jego wpływu na zdrowie człowieka. Przy okazji spotkania poruszono także zagadnienie uzależnienia od alkoholu oraz narkotyków. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania tematu uczestnicy spotkania mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli- specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub wypicia alkoholu. Tym samym chciano podkreślić że nigdy nie wiadomo, jak ich organizm zachowa się po zażyciu danej substancji.

Miejmy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las , a nałogiem naszych uczniów będzie tylko zdrowy styl życia...

JS

• 15.02.2023
          • W dniu 15. 02 Komisja Rekrutacyjna ogłasza listę dzieci przyjętych do Samorządowego Przedszkola w Podobinie oraz Szkoły Podstawowej w Podobinie. Lista wywieszona jest na drzwiach wejściowych do budynku szkoły.

Jednocześnie Komisja informuje o naborze uzupełniającym do przedszkola i klasy I, trwa on od 16.02 do 24.02.2023 r.( do godz. 15:00).

• 📢 REKRUTACJA 📢

• 06.02.2023
          • W dniu 6.02 Komisja Rekrutacyjna ogłasza listę kandydatów do Samorządowego Przedszkola w Podobinie oraz Szkoły Podstawowej w Podobinie. Lista wywieszona jest na drzwiach wejściowych do budynku szkoły.

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Niedźwiedź potwierdzenie woli zapisu dziecka należy złożyć w formie pisemnego oświadczenia do 14.02.2023 r. ( do godz. 15:00).

Jednocześnie Komisja informuje o naborze uzupełniającym do przedszkola i klasy I, trwa on do 24.02.2023 r.( do godz. 15:00).