• WOLONTARIAT

Głównym celem szkolnego wolontariatu jest aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Wolontariat rozwija zainteresowania uczniów, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.

Obecna sytuacja epidemiologiczna bardzo przeszkodziła w działalności szkolnej grupy wolontariuszy. Jednak mamy nadzieję , że niebawem będziemy mogli kontynuować akcje, które zainicjowaliśmy kilka lat temu.

Wolontariusze wielokrotnie wykazali się pomysłowością i chęcią niesienia pomocy innym. Środki finansowe udało się zdobyć, poprzez zorganizowanie kiermaszów świątecznych, dzięki czemu  wielokrotnie mogliśmy przeznaczyć je na  pomoc potrzebującym, w tym także  na pomoc uczniom naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Opiekunami Wolontariatu są Panie Barzyk Anna, Bryk Agnieszka, Napora Karolina oraz Sochacka Justyna.