• Wczesne Wspomaganie

• Co to jest wczesne wspomaganie rozwoju?

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się zdrowo i bez przeszkód.Niestety nie zawsze tak się dziej.Ewentualnie występujące zaburzenia i niepełnosprawności można korygować dzięki terapii wczesnego wspomagania rozwoju.Wczesne wspomaganie rozwoju (WWR) to zespół działań i aktywności przeznaczonych dla dzieci od urodzenia do momentu rozpoczęcia nauki w szkole.Terapia WWR ma na celu niwelację różnic w rozwoju różnych umiejętności pomiędzy dzieckiem z zaburzeniami a dziećmi uznanymi za rozwijające się prawidłowo.Zatem w zajedziach WWR mogą uczestniczyć dzieci, u których podejrzewa się różnego typu nieprawidłowości rozwojowe.

•  Terapia WWR może przynieść bardzo dobre rezultaty w przypadku dzieci z zaburzeniami. Duże znaczenie ma ich atrakcyjna forma i indywidualny charakter spotkań, dzięki czemu specjalista skupiony jest całkowicie na naszym dziecku. Podczas zajęć dziecko wykonuje różnego rodzaju zadania, które często traktuje jak zabawę.