• Bezpieczna droga do szkoły

• 27.09.2022
          • 27 września 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Policji w Mszanie Dolnej p. Agnieszką Kot.

Przedszkolaki oraz klasy 1-3 zgromadziły się w sali zerówki, natomiast klasy 4-8 wraz z uczniami z Ukrainy zebrały się na sali gimnastycznej. Celem spotkania było nie tylko przypomnienie podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zasad obowiązujących w domu podczas nieobecności osób dorosłych. Pani Policjant przypomniała również jak należy się zachować w kontaktach z obcymi. Ponadto poruszyła ważny temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

JS

• 20.09.2022
          • Dzisiejszy dzień nasze przedszkolaki nie zapomną długo!

W tym roku obchodzilismy ,,Dzień Przedszkolaka" i wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Dzień przedszkolaka to ważne święto uczcijmy je razem tańcem i piosenką".

Wszystkie grupy wspólnie zaśpiewały piosenkę ,,Dziecięce marzenia". Panie rozpoczęły spełniać marzenia od pysznego śniadania, prawdziwego seansu kinowego z popcornem, watą cukrową a zakonczyły zabawą z balonami. Nikt się nie nudzìł😁

• Stypendium szkolne na rok szkolny 2022/2023

• 06.09.2022
          • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu, informuje ,że wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023 przyjmowane będą w Referacie Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego od 1 września 2022 r. do 15 września 2022 r.

Prawo do otrzymania stypendium w 2022 r. przysługuje osobie w rodzinie, której dochód nie przekracza kwoty – 600 zł netto (tj. kwota dochodu zgodna z zapisami art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r . o pomocy społecznej).

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie , w szczególności gdy w rodzinie tej występuje:bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność , brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, a koholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe (art. 90d ust. 1 ustawy o systemie oświaty).

Warunkiem przyznania stypendium szkolnego jest wystąpienie łącznie dwóch przesłanek: spełnienia kryterium dochodowego oraz trudna sytuacja

rodziny opisana powyżej.

Do wniosku należy dołączyć:

- Zaświadczenia o wysokości przychodów z ostatniego miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku za m- c sierpień 2022 r. wszystkich pełnoletnich członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym,

- zaświadczenie z zakładu pracy,

- zaświadczenie lub kserokopia aktualnej decyzji z ZUS, KRUS –

przyznającej lub o waloryzacji renty/emerytury (oryginał do wglądu),

- kserokopie decyzji o korzystaniu lub niekorzystaniu ze świadczeń

z GOPS (pomoc społeczna, pomoc socjalna),

- kserokopia wyroku sądu zasądzającego alimenty lub

zmieniającego wysokość zasądzonych alimentów wraz z potwierdzeniem ich

otrzymywania (przekaz pocztowy, wyciąg bankowy) lub zaświadczenie

komornika o nieściągalności alimentów,

- w przypadku posiadania gospodarstwa rolnego kserokopia ostatniego

nakazu płatniczego za 2022 r. (oryginał do wglądu),

- w przypadku działalności gospodarczej, gdy była prowadzona w

2022 roku – zaświadczenie/oświadczenie o wysokości osiągniętego

dochodu,

- oświadczenie o podejmowaniu prac dorywczych i otrzymywaniu z tego

tytułu dochodu,

- oświadczenie o wysokości uzyskanych dochodów z innych

źródeł.

• Życzenia od Pana Wójta

• 03.09.2022
          • 2 września gościliśmy Wójta Gminy Niedźwiedź Pana Rafała Rusnaka

Pan Wójt złożył wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Placówki najserdeczniejsze życzenia, spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2022/2023.

Uczniom życzył wytrwałości w nauce, rozwijaniu zainteresowań i pasji, aby wykorzystali wszystkie możliwości jakie daje im szkoła.

Przywitał również młodzież z Ukrainy uczącą się w naszej szkole. Życzył im sukcesów w zdobywaniu wiedzy w tak trudnym czasie działań wojennych w ich ojczyźnie.

• Witaj szkoło!

• 02.09.2022
          • 1 września 2022 roku w szkołach znów rozbrzmiał dzwonek, a na korytarzach tłumnie pojawili się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Rok szkolny 2022/2023 w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie tradycyjnie rozpoczął się od mszy św. w kościele parafialnym w Niedźwiedziu. odbyła się akademia, na której Pani Dyrektor uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny - przywitała zebranych szczególnie pierwszoklasistów oraz uczniów z Ukrainy, życząc wszystkim wielu sukcesów, radości i przyjaźni.

Uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą przygotowali krótką akademię, w której przypomnieli wydarzenia z 1 września 1939 roku i uczcili pamięć poległych w trakcie II wojny światowej. Życzymy wszelkiej pomyślności i owocnej pracy w nowym roku szkolnym!