• Święta Bożego Narodzenia

• 22.12.2022
          • Tajemnica Bożego Wcielenia wyzwala w naszych sercach wciąż na nowo radość i nadzieję, której tak dzisiaj potrzeba.

Przychodzący Bóg pragnie napełnić nas obficie Swoją Miłością i pokojem.

Życzymy Wam tej pełni Jego darów.

Błogosławionych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 🎄

Życzymy również, aby w nadchodzącym Nowym Roku spełniały się Wasze pragnienia i zamiary.

Niech troski codzienne nie gaszą światła miłości, które Pan zapala przez Swoje przyjście, niech nie gaszą entuzjazmu i radości życia.

Dobrego i owocnego we wszelkie dobro Nowego Roku.

• II Gala Wolontariatu

• 13.12.2022
          • “Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.

W piątek, 9 grudnia 2022 roku, odbyła się II Gala Wolontariatu.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni samorządowcy gmin Niedźwiedź, Mszana Dolna i powiatu limanowskiego, parlamentarzyści, a także reprezentanci organizacji, instytucji i szkół współpracujący ze stowarzyszeniem Kierunek Przyszłość. Głównym celem wydarzenia było w szczególny sposób docenienie pracy wolontariuszy, w tym dzieci i młodzieży oraz opiekunów wolontariatu z naszej placówki, a także wszystkich zaangażowanych na rzecz drugiego człowieka naszego regionu.

Wydarzenie to poprowadzili Karolina Maria Zapała prezes Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość oraz Mateusz Pietrzak.

Część artystyczną ubogaciły występy wspaniałych grup wokalnych. Na scenie pojawili się: Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka w Mszanie Dolnej, Gminny Zespół Pieśni i Tańca "Halny", Oprawa muzyczna ślubów Cantus", grupa wokalna “Mało Nas” z naszej szkoły pod opieką Pani mgr Doroty Gil. Gwiazdą wieczoru był wokalista i uczestnik 13. edycji The Voice of Poland - Bogdan Świerczek.

Na zakończenie wszyscy artyści oraz wolontariusze stowarzyszenia przygotowali niezwykle wzruszającą niespodziankę dla wszystkich przybyłych - zaśpiewali wspólnie piosenkę “Bo świat to my” która została nagrodzonaa wielkim aplauzem publiczności.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski.

Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki: Międzypokoleniowe Centra Edukacji - Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Powiat Limanowski

• Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce

• 12.12.2022
          • W dniu 8.12 klasy najmłodsze 1 - 3 i koledzy z Ukrainy wybrali się na Wycieczkę do Wieliczki. Zwiedziliśmy tam sławną w całej Polsce Kopalnię Soli. Do kopalni schodziliśmy starymi drewnianymi schodami. Kiedy zeszliśmy na sam dół zobaczyliśmy bardzo dużo soli. Przywitał nas pan przewodnik. Oprowadzał nas po kopalni i opowiadał historię jej powstania oraz legendę o Św. Kindze. Po pewnym czasie pojawił się też w kopalni  Skarbnik, czyli duch kopalni soli, który zorganizował dla nas różne ciekawe konkursy. Braliśmy w nich udział z ogromnym zaangażowaniem i radością. W nagrodę otrzymaliśmy słodki poczęstunek. W kopalni były też piękne rzeźby wykonane z soli wydobytej przez górników w tym właśnie miejscu. Obejrzeliśmy też film o historii kopalni. Był on trójwymiarowy, ale nie trzeba było mieć okularów 3D. Oglądając go mieliśmy wrażenie, że wszystko odbywa się tuż koło nas. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki mógł sobie kupić pamiątki. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcia, które będą nam przypominały o tym wspaniale spędzonym dniu.   Wycieczka bardzo mi się podobała i myślę, że jeszcze kiedyś wrócę w tamto miejsce.

• Próbna ewakuacja

• 07.12.2022
          • 7 grudnia w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów oraz pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Niedzwiedziu za profesjonalnie przeprowadzoną akcję.

• "Bezpieczny Powiat Limanowski"- Pierwsza pomoc.

• 01.12.2022
          • W dniu 30 listopada uczniowie naszej szkoły podczas lekcji EDB odbyli zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.

W ramach zadania "Bezpieczny powiat limanowski" pan Mirosław Kaja z kolegami i koleżanką z Auto Moto Klubu w Limanowej przybliżyli uczniom zasady pierwszej pomocy.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej to priorytet. Każdy z nas niezależnie od wieku powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy.

W momencie kiedy najmniej się tego spodziewamy możemy stać się świadkiem groźnego wypadku i to od naszej szybkiej reakcji może zależeć życie poszkodowanego.

Pamiętajmy : dzisiaj ja udzielę pomocy poszkodowanemu a jutro mogę sam/sama potrzebować pomocy.

Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w zajęciach Wicestaroście Powiatu Limanowskiego Pani Agacie Zięba oraz Radnemu Powiatu Limanowskiego Panu Grzegorzowi Wójcik.