W dniu 22.05.2026 r. uczniowie klasy 4 wzięli udział w obchodach święta parków narodowych zorganizowanych przez Gorczański Park Narodowy. Podczas wydarzenia uczestnicy zwiedzili niezwykle ciekawą wystawę przyrodniczą w Ośrodku Edukacyjnym GPN w Porębie Wielkiej, gdzie poznali bogactwo rodzimej flory i fauny.
Następnym punktem programu był udział w grze terenowej na terenie parku dolnego i górnego. Realizując kolejne zadania uczniowie poznali świat leśnych zwierząt oraz ćwiczyli umiejętność pracy z mapą. Wydarzeniu towarzyszyło dużo radości, uśmiechu i dobrej zabawy, a wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do rozwijania wiedzy i zainteresowań przyrodniczych oraz integracji grupy. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: P. Jolanta Węglarz – Burnus oraz P. Joanna Toporkiewicz.